Loading

Avrupa Koleji...

Müdürün Mesajı

Değerli Velilerimiz; 

1997 yılında Kazlıçeşme’de faaliyete geçen Avrupa Koleji Okulları, bugün 3 yerleşkesi ile sürekli gelişerek ve büyüyerek ülkenin saygın ve önemli eğitim kurumlarından biri olmaya devam etmektedir. 

Anne baba olarak çocuğuna “ideal” bir okul arayan veliler zor bir süreçten geçerler. Her anne babanın ideal kavramı ve beklentileri farklıdır. Ama değişmeyen bir şey var ki, o da her anne babanın çocuğunun okulda mutlu olmasını istemesidir. 

Avrupa Koleji Okulları olarak akademik eğitimi önemsediğimiz kadar, eğitim süreci içerisinde çok çeşitli kültürel alanlara, sportif ve sanatsal etkinliklere de yer veriyoruz. Çocukların sportif ve sanatsal alanlarda yer almasının, bedensel ve ruhsal gelişimlerine olumlu katkısı vardır . Bununla birlikte çocuğun okulda arkadaşları ve öğretmenleri tarafından kabul görmesi ve desteklenmesi de onların mutlu olmalarında önemli bir etkendir. Avrupa Koleji okulları olarak çocuğun mutlu bir birey olarak gelişmesi için gereken ideal ortamı oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları her konuda yanlarında olmaya özen gösteriyor, onları destekleyip yüreklendiriyor, onların sevinçlerini, başarılarını ve bazen de üzüntülerini paylaşıyoruz. 

Bir okulun en önemli temel taşını öğretmenlerin oluşturduğunun farkında olarak, özenle seçilen öğretmenlerimize yeni gelişmelerle ilgili seminerler ve hizmet içi kurslar vererek onların verimliliğini arttırıyor ve bilgilerini güncelliyoruz. Düşünce ufku gelişmiş ve ileriyi görebilen öğretmenlerimiz eğitim öğretimde yeni yaklaşımları uygulayarak eğitim kalitemizi en üst seviyeye taşımaktadır. 

Avrupa Koleji Okulları olarak öğrencilerimize vermek istediğimiz en önemli değer dürüstlük e doğruluktur. Bunun yanı sıra kendi kültürünü ve değerlerini, Büyük Önder Atatük’ün ilke ve inkılaplarını benimseyen, onlara sahip çıkan, öte yandan sanatsal ve sportif yanları güçlü, iki yabancı dil bilen, yeniliklere açık ve dünyanın her yerinde yaşayabilecek donanım ve özgüvene sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. 

Bilim kurulumuz, işbirliği yaptığımız Kent State Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbulÜniversitesi, Goethe Enstitüsü ve altyapısı güçlü öğretmenlerimiz ile biz; yenilikçi yaklaşımla gelecek kuşakların yetişmesi yolunda dimdik ayakta duran bir okul olmanın gururunu yaşamaktayız. 

Melek YILDIRIM