Loading

Avrupa Koleji...

 

Talip EMİROĞLU

Giresun İli, Piraziz İlçesi, Bozat Mektebi Kurucu Öğretmeni Emiroğlu Müderris Ali Efendi’nin (1745-1812) hem anne hem de baba tarafından 7. kuşak torunudur.

Öğretmen ağırlıklı bir aileye ve bölgeye mensup olan Talip Emiroğlu, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Türk Tarihi alanında yüksek lisans yapmıştır.

1988 yılında, Final Dershanesi’nin kurucu ortağı olarak asıl mesleği olan eğitimciliğe ve eğitim işletmeciliğine başlamıştır.

Kongre üyesi olduğu Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile iş birliği yaparak kulübün adını taşıyan BJK Koleji’ni 1996 yılında; “ANAOKULUNDAN LİSEYE, TÜRKİYE’NİN İKİ YABANCI DİLDE EĞİTİM VEREN” ilk özel okulu olan Avrupa Koleji’ni 1997 yılında kurmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’nin OHIO Eyaleti’nde bulunan Kent State Üniversitesi ile uzun süren ilişkilerini yeni bir okul kurarak somutlaştıran Talip Emiroğlu, 2005 yılında Kentliler İlköğretim Okulu’nun açılışını yaparak bugünkü adıyla Avrupa Kent Koleji’ni oluşturmuştur.

Emiroğlu, başkanı olduğu Avrupa Eğitim Vakfı’na bağlı olarak 2009 yılında ağırlıklı olarak sağlık alanında eğitim veren Avrupa Meslek Yüksekokulu’nu kurmuştur.

2015 yılının sonlarında açılış çalışmalarına başlanan, 2016, Ekim ayında ilk öğrencilerini alarak eğitim hayatına başlayan ve Avrupa Eğitim Grubu’nun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki ilk ve en önemli eğitim yatırımı olan Ada Kent Üniversitesi, Talip Emiroğlu’nun eğitim misyonunu taçlandıran ve anaokulundan üniversiteye kadar eğitim verme hedefine ulaşmasını sağlayan en önemli eğitim hamlesi olmuştur.

Ocak 2017 itibariyle Talip Emiroğlu yönetimindeki seçkin eğitim grubunun bünyesinde; 2 Anaokulu, 2 İlkokul, 2 Ortaokul, 2 Anadolu Lisesi, 1 Meslek Yüksekokulu ve 1 Uluslararası Üniversite ile toplamda 15 farklı eğitim kurumunda çeşitli seviyelerde eğitim verilmektedir.

TÖDER (Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği ) Kurucu Yönetim Kurulu ve Özel Okullar Birliği üyesi olan Talip Emiroğlu’nun eğitim içerikli iki yüzün üzerinde yayımlanmış makalesi bulunmaktadır.

Eğitimde Atatürk’ün gösterdiği yolda, “Türk olduğunu unutmadan, dünyadan kopmadan; hoşgörü, barış ve kültürlere saygı” anlayışını ilke edinen Talip Emiroğlu, iki kız çocuk babasıdır.