Loading

Avrupa Koleji...

Eğitime Gönül Veren Talip Emiroğlu'ndan 3 Anaokulu

Avrupa Koleji Okulları ve Avrupa Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Başkanı Talip Emiroğlu, TOGEMDER’ in başlatmış olduğu, ülke genelinde 500 anaokulu kampanyasına 3 anaokulu yaptırarak destek verdi. İlkini Üsküdar’da, ikincisini Arnavutköy’de yaptıran Emiroğlu üçüncü anaokulunu da Zeytinburnu’nda yaptırdı.

Zeytinburnu’ndaki Talip Emiroğlu Anaokulunun açılış törenine Milli Eğitimden Sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya, TOGEMDER Genel Başkanı Saadet Gülbaran ile Eşi Hakan Gülbaran, Zeytinburnu Kaymakamı, Üsküdar ve Zeytinburnu Belediye Başkanları katılarak protokolü oluşturdu. Törende konuşma yapan TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran, “Derneğimiz sadece anaokulu yapmak konusunda değil yoksul çocuklarımıza fırsat eşitliği sağlamak için de her alanda faaliyet göstermektedir. Sayın Talip Emiroğlu bizim bütün faaliyetlerimizde baştan beri en büyük destekçilerimizdendir. 500 anaokulu hedefimizde bugün açılışını yaptığımız 485. anaokulu da Sayın Emiroğlu’nun desteğiyle gerçekleştirilmiştir.” dedi.

Daha sonra söz alan Sayın Talip Emiroğlu yaptığı konuşmada, “Bir eğitimci olarak son 10 yılda ülkemizdeki okul öncesi eğitim alanındaki okullaşmada çok büyük gelişmeler sağlandığını mutlulukla izliyorum. Çünkü benim için eğitimde okul öncesi eğitim süreci en önemli süreçtir; işin temelidir. Burada temel ne kadar sağlam olursa üzerinde yapılandırılmakta olunan ilk, orta, lise, üniversite süreci de o denli sağlam olacaktır. Katkıda bulunma imkânına sahip olduğum için çok mutluyum. Allah bu gururu herkese nasip etsin.” dedi.

 

Talip Emiroğlu Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir!

TOGEMDER tarafından belirlenen ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle okumakta zorlanan 150 üniversite öğrencisine Talip Emiroğlu burs vermektedir. Ekonomik problemler yüzünden okuyamayan öğrencilerin eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanabilmeleri için desteklenmelerinin gerekliliğini dile getiren Sn. Emiroğlu bu projeyi milli bir görev olarak ele aldıklarını dile getirmektedir. Bu tür projelerin sürekliliğinin de önemine değinen Sn. Emiroğlu burslu öğrencilerinin başarıyla gurur duyduğunu belirtmektedir.

 

Sanat ve Sosyal Sorumluluk İç İçe!

  • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde okulumuz öğrencileri tarafından sahneye konan “5 Kadın”, Dünya Tiyatrolar Günü’nde Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 32. Genç Günler Tiyatro Festivali’nde oynandı ve elde edilen gelir Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na bağışlandı.
  • Kültür ve Edebiyat Kulübü’nün 2 yıldır çıkardığı Ahenk Dergisi’nden elde edilen gelir, HaySev Derneği’ne bağışlandı.

 

Tekerlekli Sandalye Bir Kişiyi Hayata Kazandırır!

TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) için "mavi kapak toplama kampanyası" ile 15 tane tekerlik sandalye alan Avrupa Koleji Okulları öğrencileri, bu proje sayesinde engelli kişilere karşı duyarlı olmayı ve çözüm üretme konusunda sorumluluk almayı öğrenmişlerdir.

 

Minik Patiler Dost Canlılar!

Yedikule Hayvan Barınağı için ihtiyaç malzemeleri kampanyası yapılmıştır. Minik dostlarımızla aynı dünyayı paylaştığımızı, bu dünyanın sadece insanlara ait olmadığını, hayvanlara saygının bir insanlık görevi olduğunu öğrencilerimize kazandırmaya çalıştık.

 

Kardeş Okul Can Okul!

  • Şanlıurfa Merkez Ulucanlar İlkokulu için “Kardeş Okul - Kitap ve Kırtasiye Yardımı” projemizi gerçekleştirmekteyiz. Amacımız yardımlaşmayı ve dayanışmayı öğrencilerimize öğretirken kaynakların tutumlu kullanılması konusunda da farkındalık kazandırmaktır.
  • 2018 - 2019 eğitim öğretim yılında Çatalca Binkılıç İlköğretim Okulu'na kitap yardımı yapılmıştır.

 

Pet Şişe Toplarım Minik Patileri Desteklerim!

Yedikule Hayvan Barınağı için Pet Şişe Toplama Projemizi gerçekleştirdik. Pet şişelerden satılarak elde edilen gelirle minik dostlarımızı yardım elimizi uzatmış olduk. Böylelikle hem çocuklarımız çevreyi koruma konusunda bilinçlendi hem de yardım etmenin mutluluğunu yaşadı.

 

Minik Dostlarımızın Her Zaman Yanındayız!

4 Ekim tarihinde Yedikule Hayvan Barınağı'na yiyecek yardımında bulunarak minik dostlarımız hayatta kalmalarına katkıda bulunmaktan mutluluk duymaktayız.