Loading

Avrupa Koleji...

Avrupa Meslek Yüksekokulu

Avrupa Eğitim Vakfı tarafından kurulan Avrupa Meslek Yüksekokulu ile okullarımız arasında her alanda iş birliği bulunmaktadır. Okul öncesi eğitim, yabancı dil, bilişim teknolojileri alanları ile ortak çalışılmakta, projeler üretilmekte, öğretmen eğitimleri gerçekleştirilmektedir.

 

Casper Bilişim ve Teknoloji Sınıfları

Çağın teknolojisinden yararlanmadan geleceğe hazırlamanın mümkün olmadığı bir gerçektir. Avrupa Koleji Okulları’nda bilişim ve teknoloji becerilerinin geliştirilmesi, sadece öğrenciler için söz konusu değildir. Yönetim ve eğitim kadrosu ile veliler için de teknolojiden yararlanma becerilerinin geliştirilmesi çok önemlidir.

Yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerimiz, K12NET Sistemi üzerinden her gün 24 saat birbiriyle iletişim kurma olanağına sahiptir. Bu sistem içerisinde velilerimiz, öğrencileriyle ilgili bilgi alışverişinde bulunabilip, iş birliği yapabilmektedirler.

2013-2014 yılında bilişim ve teknoloji alanında önemli hamleler gerçekleştiren Avrupa Koleji Okulları, ülkemizin en büyük bilgisayar üreticisi ve bilişim kurumu olan CASPER ile iş birliği anlaşması yapmıştır. Böylece Avrupa Koleji özel eğitim programlarını içeren tablet uygulamasına geçiş süreci daha sağlıklı olmuştur. Bu iş birliği okullarımızdaki dijital yaşamı geliştirirken öğrencilerimizin de bilişim ve teknoloji becerilerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

 

Ada Kent Üniversitesi

Ada Kent Üniversitesi, merkezi İstanbul’da bulunan Avrupa Eğitim Grubu’nun 2015 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaptığı eğitim yatırımıdır. İstanbul’daki okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim birikimlerinin zirvesidir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomik, bilimsel, sosyal ve kültürel gelişmesine önemli katkılar sağlayan Ada Kent Üniversitesi, yerleşkesinin bulunduğu Gazimağusa’da sivil toplum kuruluşları, özel ve resmi kurumlarla güçlü bir iş birliği içine girerek kısa zamanda kentin eğitim ve kültür merkezi haline gelmiştir.

Üniversite, Kıbrıs, Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğretim üyelerinden oluşan seçkin akademik kadrosuyla; 7 fakülte ve 1 meslek yüksekokulu ile toplamda 29 lisans ve ön lisans programıyla yaklaşık 2 yıldır uluslararası düzeyde eğitim vermektedir.

Ada Kent Üniversitesi, gerçek anlamda bir “Kent Üniversitesi” olarak öğrencilerinin yasadığı toplum ve dünya ile bütünleşmesini sağlayarak, iletişimi güçlü, sosyal bağları kuvvetli, değerli bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktadır. Ada Kent Üniversitesi, “üniversite adası” KKTC’de farklı kültürlerdeki öğrencileri bir araya getirip, ortak kültür oluşturabilecekleri bir platform olmayı hedefliyor.