Loading

Avrupa Koleji...

TÜM HABERLER

Veli Resim Yarışması

16 Nisan 2020

Bahar Konulu Veli Resim Yarışması Son Telim Tarihi: 30 Nisan 2020 Perşembe Sonuçlar 1 Mayıs 2020 Cuma günü web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızdan ilan edilecektir.

Güncel YKS Konuları

06 Nisan 2020

Güncel YKS Konuları

DELE Sınavı

17 Şubat 2020

II. yabancı dil olarak İspanyolca gören öğrencilerimiz, İspanya Eğitim ve Meslek Öğretim Bakanlığı tarafından verilen ve İspanyolca bilgisini uluslararası alanda belgeleyen DELE Sınavına girdiler. Cervantes Enstitüsünde gerçekleştirilen sınavı başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, diploma almaya hak kazandılar.

Avrupa Koleji Okulları Bursluluk Sınavı

15 Şubat 2020

Bursluluk Sınavımıza Gösterdiğiniz İlgi İçin Teşekkür Ederiz.

Sınav Kaygısıyla Baş Etme Becerilerini

12 Şubat 2020

12. Sınıfta sınava hazırlık sürecinde öğrencilerimizin akademik başarısı kadar duygu kontrolü de önem arz etmektedir.

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Başvuruları Başladı

09 Ocak 2020

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvurularının başladı. Başvurular 7 Ocak-10 Şubat arasında ais.osym.gov.tr adresinden, öğrenci tarafından e-devlet şifresiyle ya da ÖSYM Başvuru Merkezleri'nden yapılacaktır.

Anaokulu Öğretmenlerimiz İletişim Becerileri Seminerinde

07 Ocak 2020

Anaokulu öğretmenlerimiz Uzman Çocuk ve Ergen Psikoloğu Ceyda Yanar ve Klinik Psikolog Zeynep Yetkin ile Yetkin’den İletişim Becerileri adlı eğitim seminerinde bir araya geldiler.

Öğretmenler Günü Yemeği

24 Kasım 2019

Geleneksel Avrupa Koleji Okulları Öğretmenler Günü Yemeği kurucumuz, öğretmenlerimiz ve idari personellerimizin katılımıyla gerçekleşti. Yemekte Kurucumuz Talip Emiroğlu öğretmenlerimize başarı plaketlerini takdim etti.

We celebrated Halloween with our primary school students.

18 Kasım 2019

We celebrated Halloween with our primary school students. We have been trying to ensure our students to comrehend different cultures in the world and improve varied points of view in terms of those cultures. They wore their favourite Halloween costumes and had great fun.

Gestern wurde das Laternenfest im ‘’Avrupa Koleji’

15 Kasım 2019

Gestern wurde das Laternenfest im ‘’Avrupa Koleji’’,mit freude gefeiert. Wir haben traditionelle Lieder zum Fest gesungen und dabei getanzt. Die Schüler haben ihren Umzug mit ihren bunten Laternen gamacht.

Sınav Kaygısı Kontrolü konulu seminer

15 Kasım 2019

Klinik Psikolog Müberra Sabuncu, Sınav Kaygısı Kontrolü konulu seminerinde öğrencilerimizle Duyarsızlaştırma ve Gevşeme üzerine konuştular. Sonrasındaysa odaklanma konusunda yardımcı olacak nefes egzersizlerini öğrencilerimizle birlikte yaptılar.

Tüyap Gezisi

13 Kasım 2019

Avrupa Anadolu Lisesi öğrencileri 38. Uluslararası “TÜYAP Kitap Fuarı”nı ziyaret etti.

4. sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle 81. yılında Ata'mızı Anıtkabir'de ziyaret ettik

12 Kasım 2019

4. sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle beraber, aramızdan ayrılışının 81. yılında Ata'mızı ebedi istiratgahı olan Anıtkabir'de ziyaret ettik

Öğrencilerimiz ve Velilerimizle Atamızı Andık

10 Kasım 2019

Öğrencilerimiz ve Velilerimizle Atamızı Andık

"Yağmur Adam ve En Güzel Dans" ve "Kirpi ve Sergi" kitaplarının yazarı Özge Bahar Sunar söyleşi için okulumuzdaydı!

08 Kasım 2019

"Yağmur Adam ve En Güzel Dans" ve "Kirpi ve Sergi" kitaplarının yazarı Özge Bahar Sunar söyleşi için okulumuzdaydı! İşitme engelli bir kızın hikayesinin anlatıldığı kitabın konuşulduğu seminerin sonunda, yazarımız işaret diliyle öğrencilerimizle birlikte şarkı söyledi.

Dolmabahçe Sarayında Atamızı Andık!

08 Kasım 2019

Dolmabahçe Sarayında Atamızı Andık!

Güneşli Havanın Keyfini Matematikle Çıkardık!

06 Kasım 2019

Güneşli Havanın Keyfini Matematikle Çıkardık!

Eğitimde Gelecek Konferansı'ndaydık!

04 Kasım 2019

Matematik öğretmenimiz Gülşah EKİNCİ CEYLAN, "Görme Engelli Öğrenciler İçin Matematik Materyali Tasarımı" adlı sunumuyla Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen Eğitimde Gelecek Konferansına katıldı. Kendisini tebrik ediyoruz.

We made Time Capsule with our 6th graders!

01 Kasım 2019

We made Time Capsule with our 6th graders! Our students wrote letters for 50 years later by using new words and structures that we covered in the unit, they put one of their favourite objects and a piece of newspaper or magazine belonging to today into their Time Capsule.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreni

29 Ekim 2019

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı, onu ilelebet yaşatacak öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte kutladık. 96. yaşımız kutlu olsun.

Cumhuriyet Bayramı Pastalarımız Hazır! 

28 Ekim 2019

Cumhuriyet Bayramı Pastalarımız Hazır! 

R Avrupa Koleji Öğrencileriyleydi!

24 Ekim 2019

R Avrupa Koleji Öğrencileriyleydi!

Kültür ve Edebiyat Kulübü, Karanlıkta Diyalog Müzesi'nde!

22 Ekim 2019

Kültür ve Edebiyat Kulübü, Karanlıkta Diyalog Müzesi'nde! Öğrencilerimiz müzede görme engelli bireylerin yaşadığı zorlukları bir saat boyunca türlü engelleri aşarak tecrübe etmiş oldular.

Gelenek Bozulmadı!

18 Ekim 2019

İlk, orta ve lise kademelerinden öğrencilerimiz 2018-2019 eğitim-öğretim yılında EFL ve CAMBRIDGE sınavlarına girip %100 başarı gösterdiler. Sertifika törenimizi velilerimizin de katılımıyla gerçekleştirdik. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

Ay Yıldızlı Bayrağımızı Yaptık!

18 Ekim 2019

Photoshop Kulübümüzde, 5. ve 6. sınıf öğrencilerimiz nesne çizmeyi öğrendiler. İlk olarak da Türk Bayrağımızı çizdiler.

Süleyman Bulut Okulumuzdaydı!

18 Ekim 2019

2, 3 ve 4. sınıflar ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla okulumuzda yazar Süleyman Bulut'u misafir ettik. Yazar, "Büyük Atatürk'ten Küçük Öyküler 1-2" ve "Toparlacık Nokta ve Arkadaşları" kitapları üzerine söyleşi ve imza günü gerçekleştirdi.

Deprem anında ve sonunda neler yapmalıyız, nasıl davranmalıyız?

14 Ekim 2019

“Deprem anında ve sonunda neler yapmalıyız, nasıl davranmalıyız?”

Avrupa Anadolu Lisesi olarak bu yıl da MUNAAL’19

11 Ekim 2019

Avrupa Anadolu Lisesi olarak bu yıl da MUNAAL’19 Eğitim Konferansındaydık. Lise öğrencilerimiz farklı ülkelerin delegeliklerini temsil ederek bizleri yeniden gururlandırdılar. As Avrupa Anatolian High School, we participated MUNAAL’19 Education Conference this year too. Our high school students made us proud again by representing the delegations of different countries.

Marmara Forum Çocuk Kulübündeydik!

10 Ekim 2019

Marmara Forum Çocuk Kulübündeydik! Anaokulu öğrencilerimiz robotik atölyesinde bilgisayar ortamında kendi 3 boyutlu robotlarını tasarladılar.

Üç Boyutlu DNA

09 Ekim 2019

Fen bilimleri dersi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerimiz DNA'nın yapısını daha iyi kavrayabilmek amacıyla çeşitli malzemeler kullanarak üç boyutlu DNA modelleri yaptılar. Bu çalışmayla öğrencilerimiz nükleotid, gen, DNA ve kromozomların birbirleri arasındaki ilişkiyi yakından inceleme şansını yakaladı.

Raz-Kids'i Tanıtmak Amaçlı Veli Semineri

09 Ekim 2019

İngilizce derslerinde kullandığımız ödüllü online platform olan Raz-Kids'i tanıtmak amacıyla velilerimizi seminere davet ettik. Katılan tüm velilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. We invited our parents to the seminar in order to introduce them to the award-winning online platform Raz-Kids which we have been using in our English lessons. We want to present our thanks to all parents who attended the seminar.

Kids Nook Masal Atölyesindeydik!

09 Ekim 2019

2. sınıf öğrencilerimizle birlikte Kids Nook Masal Atölyesinde masallar dinledik, eğlenceli aktiviteler yaptık.

Kadına Şiddete Hayır!

08 Ekim 2019

Edebiyat Kulübü öğrencilerimiz kadına şiddete ve kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla haber başlıklarını derleyerek pano oluşturdular. Bunun yanı sıra sloganlarını tişörtlerine yazarak gün boyunca diğer öğrencilerde farkındalık yarattılar.

Afete Karşı Alınan Önlemler

07 Ekim 2019

Avrupa Koleji Okullarının kuruluş aşamasında her türlü olası afete karşı önlemler alınmış ve okulumuz öğrenciler için en güvenli yer olarak konumlanmıştır.

Avrupa Koleji İlk Elektrikli Arabasını Yapıyor!

01 Ekim 2019

Lise öğrencilerimizden oluşturduğumuz 9 kişilik kadroyla yıl sonunda bitirmeyi planladığımız elektrikli arabamız ilk etapta enerjisini jel akülerden alacak daha sonraysa güneş panelleri kullanılacak. Öğrencilerimiz ilk olarak logo tasarımı ve tişört basımıyla işe başladılar.

Öğrencilerimiz, Dünyanın Eski Tapınağı Göbeklitepe'yle Tanıştı!

18 Eylül 2019

Lise öğrencilerimiz, Şanlıurfa'da bulunan ve bilinen en eski kült yapılar topluluğu olan Göbeklitepe'yi, Akademisyen Dr. Arzu Toraman'ın sunumuyla yakından tanıma imkânı buldular.

İlk ders zili çaldı!

09 Eylül 2019

2019-2020 eğitim öğretim yılında Avrupa Koleji Okulları yeni eğitim dönemine başladı. Güçlü köklerimizi, çağdaş ilke ve değerlerimizi, birbirimize olan bağlılığımızı koruyacağımız; heyecan ve coşkumuzun devam edeceği sağlıklı, mutlu ve barış dolu bir eğitim yılı diliyoruz.

Avrupa Koleji Fen Bilimleri Şenliği Gerçekleşti!

10 Haziran 2019

Öğrencilerimiz “serbest düşme” konusu kapsamında yumurta ve diğer malzemelerden düzenek hazırladılar. Bunun yanı sıra kan grubu tayini, mor bulut deneyi ve fildişi deneyleri de yapıldı ve öğrencilerin projeleri sergilendi.

BİLSEM Kütüphanemiz için Kitap Kampanyası

11 Mayıs 2019

Öğrencimiz Ela Su Karadayı’nın öncülüğünde okulumuzda başlatılan “BİLSEM Kütüphanemiz için Kitap Kampanyası"na 102 kitap bağışlanmıştır. Vermiş oldukları destekten dolayı tüm öğrencilerimizi kutlarız. 

Kış Kermesi

01 Mayıs 2019

Velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin katkılarıyla düzenlenen “Kış Kermesi”nden elde ettiğimiz gelirle Tohum Otizm Vakfının yol göstericiliğinde Antalya Kepez'de, Kazım Esmer İlkokulunda ve Kepez Özel Eğitim Uygulama Okulunda, okulumuz adına özel eğitim sınıfları açtık. Açılışa, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak ile Özel Eğitim Şube Müdürü Bilal Kavkaçar, okulumuz yöneticileri ve öğretmenleri de katıldılar.

Avrupa Koleji Finalde!

29 Nisan 2019

Bilişim Teknolojileri Bölümümüz İnsanlık Yararına Teknolojiler Kategorisinde "i-refakat" isimli projesiyle Teknofest'te final turuna katılmaya hak kazanmıştır. Takımımıza başarılar dileriz.

Ahtapot Gönüllüleri Derneği Malzeme Değerlendirme Merkezine Ziyaret

26 Nisan 2019

Öğrencilerimiz, Ahtapot Gönüllüleri Derneği Malzeme Değerlendirme Merkezine giderek sosyal sorumluluk çalışması yaptılar. 600 adet malzemeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırladılar. Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden öğrencilerimizi kutluyoruz.

Avrupa ve Kent Koleji öğrencileri ortak kültürlerin buluşması etkinliğinde 

18 Nisan 2019

Avrupa ve Kent Koleji öğrencileri ortak kültürlerin buluşması etkinliğinde 

Fransa merkezli

23 Mart 2019

Fransa merkezli "Kangourou Sans Frontieres" Derneği'ne bağlı olarak 80 ülkede uygulanan Kanguru Matematik Sınavı , Avrupa Koleji Okulları Matematik Bölümü katkılarıyla , 22 Mart Cuma günü okulumuzda , 170 öğrencinin katılımıyla uygulandı. Sınava katılan öğrencilerimize katılım sertifikası verildi.

İzmir Uzay Kampı'ı Ziyareti

14 Mart 2019

Avrupa ve Kent Koleji 5. sınıf öğrencilerimiz 7,8 ve 9 Mart tarihlerinde İzmir Uzay Kampı'nı ziyarete gittiler. Öğrencilerimiz bu gezide, uzay simülasyonlarıyla uzay teknolojilerini tanıma fırsatını yakaladılar. 

SEMEP Projesi

14 Mart 2019

Öğrencilerimiz Batu ve Bora Erol MEV Okulları’nda gerçekleşen “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Küresel Enerji Verimliliğini Artırma-TEMİZ ve GÜVENİLİR ENERJİ” temalı SEMEP Projesi’ne Almanca ve Türkçe hazırladıkları posterlerle katıldılar.

Kadınlar Günü Sosyal Sorumluluk Projesi

13 Mart 2019

7. sınıf öğrencilerimiz Ceren Soylu, Asya Tanyılmaz, Yaren Şirin Alaslan, İdil Özcan ve Defne İdil Emir; Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı yararına hazırladıkları birbirinden güzel kek ve kurabiyeleri satışa sundular. Sosyal sorumluluk bilinciyle sergiledikleri bu örnek davranıştan dolayı öğrencilerimizi kutluyoruz.

Avrupa Koleji MUNTR2019'da!

07 Mart 2019

Avrupa Koleji MUNTR2019'da! 7 öğrencimizin 7 farklı komitede aktif olarak görev aldığı MUNTR2019 Antalya’da devam ediyor. Komitelerde Halk Sağlığı, Ayaklanmalar, Uluslararası Terörizm, Eğitimde Fırsat Eşitsizliği, Madenciliğin Çevresel Etkileri, Irkçılık, Çete Şiddeti gibi sorunlar tartışıldı ve çözüm önerileri arandı.

Avrupa Anadolu Lisesi Öğrencileri Bilgi Üniversitesi’nde!

05 Mart 2019

Üniversitenin bölümlerinden yurt dışı bağlantılarına kadar birçok konuda bilgi alma imkânı bulan öğrencilerimiz daha sonra kampüste bulunan Enerji Müzesi'ni gezdiler.

Aşiyan Müzesi’ni Ziyaret

04 Mart 2019

11. sınıf öğrencilerimiz Servet-i Fünun Edebiyatı konusu kapsamında Aşiyan Müzesi’ni ziyarete gittiler. Yazarın eserlerini yarattığı evi ve bahçede bulunan kabrini görme fırsatını yakaladılar. Müzede Recaizade Mahmut Ekrem ve Abdülhak Hamit Tarhan'ı tanıtmak için birer oda da bulunuyor.

DAT 2019 Turnuvası

01 Mart 2019

Destination Imagination Kulübü öğrencilerimiz, Kuşadası’nda gerçekleşen DAT 2019 Turnuvası’na katıldı. Bilimsel alanda katıldığımız yarışmada; öğrencilerimiz, takım görevi ve anlık görev olmak üzere 2 etapta yaratıcılıklarını kullanarak turnuvayı başarıyla tamamladılar. 

İstanbul Teknik Üniversitesi Gezisi

15 Şubat 2019

Lise öğrencilerimiz, Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi'ni ziyaret ettiler. Öğrencilerimiz, fakülte ve bölüm tanıtımları yapılması amacıyla kurulan standartlarda üniversitenin akademik kadrosu ve öğrencileriyle bir araya gelerek merak ettikleri sorulara cevap buldular.

Kırmızı Başlıklı Kız ile Kodluyorum

15 Şubat 2019

Anaokulu öğrencilerimizin yaş seviyelerine uygun olarak hazırlanan "Kırmızı Başlıklı Kız ile Kodluyorum" etkinliğinde, öğrencilerimiz farklı çözüm yolları bularak Kırmızı Başlıklı Kız'ı unlugged kodlamayla büyükannesinin evine ulaştırdılar.

Öğrencilerimiz bu kez de KAÇUV ile el ele

20 Haziran 2017

Avrupa Koleji Okulları öğrencilerinden KAÇUV’a büyük destek… Yaz Festivalinde elde edilen gelir Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencileri, okul aile birliği temsilcilerimiz ve okul yöneticilerimizin katılımı ile KAÇUV yetkililerine teslim edildi…

Avrupa Koleji 2017 Mezunlarını uğurladı.

19 Haziran 2017

Avrupa Koleji 2017 Mezunlarını uğurladı.

Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın Talip Emiroğlu mezuniyet töreninde konuştu.

19 Haziran 2017

Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın Talip Emiroğlu mezuniyet töreninde konuştu: "Bu günün ve yarının dünyasında,evrensel eğitim almadan,küresel insan olmanın gereklerini yerine getirmeden,milli değerlere ve ülkenize katkı sağlayamazsınız."

Avrupa Kolejiendoskopinin KANGURU MATEMATİK TÜRKİYE 2017endoskopide ki büyük başarısı!

09 Haziran 2017

1990’dan bu yana uygulanan ve 75 ülkeden 6 milyondan fazla öğrencinin katıldığı Kanguru Matematik Sınavına ülkemizden de 56 şehirden 600’e yakın okul ve 35 binden fazla öğrencinin katılımı gerçekleşmiştir. Avrupa Kent Koleji 5. sınıf öğrencimiz Oktay Alaz Kaya Kanguru Matematik Türkiye 2017 sınavlarında 5 ve 6.sınıflar kategorisinde yarışmaya katılan 13169 öğrenci arasından 4.lük derecesi almıştır. Geniş kapsamlı katılımın olduğu bu sınavda büyük bir başarı alan öğrencimizi ve emeği geçen öğretmenlerini ve ailesini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Görme Engelli Öğrenciler İçin Metaryal Geliştirdik.

24 Mayıs 2017

Okulumuz matematik öğretmenlerinden Gülşah Ekinci Ceylan, görme engelli öğrencilerin matematik kavramlarını somutlaştırabilmeleri amacıyla geçen yıldan bu yana materyal geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir. Geçen yıldan farklı olarak bu yıl öğrencilerin rahatlıkla kullanabileceği boyut ve çeşitlilikte materyaller oluşturdu ve bu materyalleri çoğalttı. Hazırladığı bu materyalleri Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulunda öğrencilerle buluşturmuştur. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği bu materyaller, denenmesi amacıyla öğretmenimiz tarafından okula teslim edildi. Kullanıldıktan sonra alınan geri dönütlere göre öğretmenimiz materyallerin çeşitliliğini artırmayı hedeflemektedir. Gülşah Öğretmenimizi çocuklarımıza yaptığı katkılarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Anaokulu Almanca Öğretmenlerimiz okulumuzu Almanya Nürnbergendoskopide temsil etti

11 Mayıs 2017

Avrupa Koleji Anaokulumuzun işbirliği içinde olan Nürnberg Meslek Yüksekokuluendoskopinun önderliğinde yürütülen endoskopiAvrupaendoskopida Okul Öncesi Eğitimiendoskopi konulu Uluslararası Proje Gününe okulumuz öğretmenleri Lena Asaduroğlu ve Tuğba Çalışendoskopida katıldılar. 8 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen ve farklı ülkelerden bir çok eğitimcinin çeşitli sunumlar yaptığı çalıştayda Avrupa Koleji öğretmenlerimiz endoskopi Anaokulunda Yabancı Dil Eğitimiendoskopi konulu bir sunum gerçekleştirdiler. Çeşitli ülkelerden katılımcıların büyük ilgiyle izlediği sunumlarından dolayı okulumuz öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Şirince Matematik Köyü Gezimiz

10 Mayıs 2017

5-8 Mayıs 2017 tarihleri arasında Şirinceendoskopide Nesin Matematik Köyüendoskopine 6.sınıf öğrencilerimizle Matematik Bölümü tarafından planlanan gezimizi gerçekleştirdik. Gezimiz matematik, doğal yaşam ve sosyal bilimler alanlarına hitap eden dolu dolu, hiç bitmesin istediğimiz bir gezi oldu. Nesin Matematik Köyüendoskopinde öğrencilerimiz sosyal yaşam alanlarında ve matematik derslerinde herşey için kendileri çaba harcadı. Derste problem çözmek için yılmadan düşündüler. Matematiğin düşünme sistematiğini sonuna kadar hissettiler. Gündüz derslerde düşünüp fikir üretirken; serbest zaman etkinliklerinde arkadaşları ile neşeleri tüm köyü doldurdu. Gündüz bol aktivite onları yorsa da köyün sosyal ve matematik atmosferi içimizde ve aklımızda geri gelme ümitleri ile köyümüzden ayrıldık. Bu enfes atmosferi herkesin yaşaması dileklerimizle...

Öğrencimiz Nasa'ya Türkiye 'den giden en genç yarışmacı oldu

10 Mayıs 2017

NASAendoskopinın düzenlediği yarışmada 1. olan 6. Sınıf öğrencimiz Yağız Efe KARADAYI, başarılı projesini Sayın Cumhurbaşkanımıza sundu. Öğrencimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz .

Ekonomide Başlangıç Adımları

08 Mayıs 2017

İlkokul 3. ve 4. sınıflarımızda Denizbank eğitmenleri tarafından 21. yy eğitim becerileri arasında yer alan “Finansal Okur Yazarlık” eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimin içeriğinde: “Ekonomi nedir?, Birikim ve tasarruf nasıl yapılır?, Para ne işe yarar?, Bankalar ne iş yapar?, Harcamalar nasıl planlanabilir?” konuları işlenerek, öğrencilerimiz oyunlar eşliğinde “Finansal Okur Yazarlık” hakkında bilgi sahibi oldular.

Kütüphaneler Haftası Etkinlikleri

23 Nisan 2017

Kütüphaneler Haftası Etkinlikleri çerçevesinde lise ve ortaokul seviyelerinde düzenlediğimiz 1587 kişinin oy kullandığı SLOGAN YARIŞMASINDA, birinci 5/D sınıfından İrem YILMAZ, ikinci 5/A sınıfından Duru GÜZELLER ve üçüncü 7/A sınıfından Zeynep Duru DÜZGÜN oldu. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. endoskopiendoskopiÜnlü Şair ve Yazarlarımızı Canlandırmaendoskopiendoskopi görevini Kütüphaneler Haftasında başarıyla gerçekleştiren öğrencilerimizin teşekkür sertifikaları verildi.

Sevgi Evi Ziyaretimiz

23 Nisan 2017

Lise öğrencilerimiz devlet koruması altındaki kimsesiz çocuklarımız için 23 Nisanendoskopida açılacak olan Sevgi Eviendoskopinin duvarlarını boyayarak kardeşlerine güzel bir hediye verdi.

İşaret Dili Eğitimi

20 Nisan 2017

İşitme engellilerle empati kurabilmek, onları daha iyi tanıyarak farkındalık oluşturabilmek adına Özel Avrupa Anadolu Lisesi Sosyal Bilimler Bölümü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulumuzdakibir grup öğrenciyle “İşaret Dili Eğitimi” başlattı. Şişli İşitme ve Konuşma Engelliler Derneğinin katkılarıyla düzenlediğimiz bu eğitim sonunda sertifika alacak öğrencilerimiz 19 Mayıs’ta ‘’Gençliğe Hitabe’’yi işaret diliyle izleyicilere aktaracak.

İstanbulendoskopiu Tanıyoruz

14 Nisan 2017

Gezide 5 yaş öğrencilerimiz “İstanbulendoskopiu Tanıyoruz” teması kapsamında şehrimizin önemli yerlerinden Beylerbeyi Sarayendoskopiını gezip, tarihi eserlerini incelediler. Yaşadıkları şehre farklı bir gözle bakmalarını sağladıkları keyifli geziden kareler...

Herşey Çocuklar için !

14 Nisan 2017

Avrupa Koleji Lisesi Kazlıçeşme Kampüsü 10.sınıf öğrencilerimiz LÖSEV İstanbul şubesini ziyaret ettiler. Lösemi hastalarının ve onların ailelerinin yaşadıkları zorlukları dinleyerek farkındalıklarını artırdılar. "Bu süreçte bizler neler yapabiliriz?" sorusuna yanıt aramak için tüm lisede çeşitli etkinlikler planladılar.

Anaokulu İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaretimiz

14 Nisan 2017

Avrupa Koleji Anaokulu olarak 23 Nisan 2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesini ziyaret ettik.

Avrupa Koleji Tomurcuk Vakfıendoskopinda

14 Nisan 2017

Lise öğrencilerimiz tarafından Tomurcuk Kültür ve Dayanışma Vakfı yararına okulumuzda kermes düzenlendi. Kermes geliri ile Tomurcuk Vakfıendoskopindaki özel öğrencilerin ihtiyaçları temin edilerek Rehberlik Birimimizin organizasyonunda İhtiyaçlar yerine ulaştırıldı.

Genç Bilgi Siyaset Kitabı Etkinliği

14 Nisan 2017

Avrupa Koleji Çekmeköy Kampüsü Sosyal Bilgiler Bölümüendoskopinün düzenlediği "Prof. Dr. Süleyman İNAN" söyleşisi öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. "Genç Bilgi Siyaset" isimli kitabından yola çıkarak gazete manşeti oluşturan ve kendi haber yazılarını yazan öğrencilerimiz keyifli dakikalar yaşadılar.

Kendimizi üst seviyeye çıkarmanın emin bir yolu, başka birinin üst seviyeye çıkmasına yardımcı olmaktır.endoskopiendoskopi Booker T. Washington

06 Nisan 2017

Lise Öğrenci Meclisimiz ve Psikolojik Danışmanlık Birimimizin yürüttüğü endoskopiendoskopiİyilik Hareketleriendoskopiendoskopi ve endoskopiendoskopiToplum Hizmeti Çalışmalarıendoskopiendoskopi hızla devam ediyor. Zihinsel engelli bireylerin desteklendiği Tomurcuk Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı yararına düzenlenen yiyecek kermesimizde emeği geçen tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.

EDEBİYAT SÖYLEŞİSİ

06 Nisan 2017

Değerli edebiyatçı, yazar ve gazetecimiz Sayın Mehmet Nuri YARDIM okulumuzda düzenlenen söyleşiyle lise öğrencilerimizle buluştu. Ünlü yazarlarımız hakkında pek çok ilginç anıyı paylaşan konuğumuz, öğrencilerimizin de katılımıyla bizlere keyifli dakikalar yaşattı.

28. Vergi Haftası Avrupa Koleji Okullarında, Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencilerimizin faaliyetleri ile kutlanmıştır.

03 Nisan 2017

28. Vergi Haftası Avrupa Koleji Okullarında, Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencilerimizin faaliyetleri ile kutlanmıştır. İlk olarak sosyal kulüp derslerinde verginin anlamı ve ülkemiz açısından önemini araştıran öğrencilerimiz, konuyu yerinde gözlem yapmak, bilgi almak ve dolayısıyla diğer öğrencilere anlatabilmek için özel okul olarak ilk defa Vergi Dairesi Başkanlığına ziyaret gerçekleştirmişlerdir. Vergi Dairesi Başkanlığında kendilerine gösterilen yoğun ilgiden çok memnun kalan öğrencilerimiz, yaptıkları ziyaret neticesinde elde ettikleri bilgi ve gözlemlerini hazırladıkları pano çalışması eşliğinde diğer öğrenci arkadaşları ile paylaşmışlardır.

ÖĞRENCİLERİMİZ SUNUMLARI İLE “ETP 2017” DE YER ALDILAR.

31 Mart 2017

25 Mart 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilen “4. Eğitim Teknolojileri Konferansı” na bu yıl ilk defa öğrencilerimizin sunumları ile de katılım sağladık. 6. Sınıf öğrencilerimizden Ada Olgun ve Fırat Aydın sosyal bilgiler öğretmenleri Demet Koçak’ın yönlendirmeleri ile oluşturdukları “Öğrenci Gözüyle Eğitim Teknolojileri” isimli sunumlarını çeşitli okullardan gelen öğretmenler ile paylaştılar. Yine öğretmenlere bir uygulama örneği göstererek bu konudaki donanımlarını da sergilediler. Öğretmenlerin birbirleriyle paylaşımlarının ön planda olduğu bu platformda öğrencilerimizin yaptığı bu sunum çok ilgi gördü. Öğrencilerimizi kutluyor yönlendiren öğretmenimize de teşekkür ediyoruz.

Beş Kadın Tiyatro Gösterimiz

31 Mart 2017

Avrupa Koleji öğrencilerinden oluşan “Avrupa Lisesi Oyuncuları” kadrosunun hazırladığı “Beş Kadın” adlı tiyatro gösterisi 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde seyirciyle buluştu. Tiyatro Kulübü’nün etkinliği lise ve ortaokul kademesindeki öğrencilerimiz ve velilerimize 3 farklı sunumla gerçekleştirildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ithafen seçilen oyunun tüm geliri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfına bağışlandı.

SN. SAİT GÜRSOY İLE BAŞARIYA DOĞRU

24 Mart 2017

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimizin organizasyonuyla Bilgi Üniversitesi Eğitim Danışmanı Sayın Sait Gürsoy Hocamız endoskopiSait Gürsoy ile Başarıya Doğruendoskopi isimli keyifli sunumuyla lise öğrencilerimizi üniversite tercihi, kampüs hayatı ve üniversitede sahip olacakları fırsatlar ile ilgili bilgilendirdi. Hocamıza katılımı için teşekkür ederiz.

Köln Üniversitesi’nden gelen stajyer öğretmen Miriam ile Almanca dersi

24 Mart 2017

5. Sınıf öğrencilerimiz Köln Üniversitesi’nden gelen stajyer öğretmen Miriam ile Almanca dersini güzel hava da okul bahçesinde yaptılar. Öğrenciler hareketli bir etkinlik ile Almanca öğrenmenin keyfini çıkardılar

Kariyerini Şansa Bırakma

17 Mart 2017

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimizin organizsayonu ile Lise kadememizde başlatılan Kariyer Zirvesinin ilk adımı "Kariyerini Şanşa Bırakma" etkinliğimiz ile gerçekleşti. Microsoft Pazarlama Uzmanı Juyka Cangül Akar tarafından gerçekleştirilen seminerde, Lise öğrencilerimiz meslek seçimi, işe alım süreçleri, geleceğin meslekleri ve kariyer yolculuğu ile ilgili yeni bilgiler edindiler.

Avrupa Koleji robotik takımı ABDendoskopide yapılan finallerde Dünya 1.si oldu

15 Mart 2017

FRC (FIRST Robotics Competition) Finallerde 50 Ülke arasından 1. olan takımımız Türkiyeendoskopiye döndü . Tebrikler !

ABD Arizona Dünya Robot Yarışmasında İstiklal Marşımızı Coşkuyla Okuduk

10 Mart 2017

ABDendoskopinin Arizona eyaletinde yapılan Dünya Robot Yarışmasında ülkemizi temsil eden Avrupa Koleji öğrencileri, yarışmanın açılışında İstiklal marşımızı coşkuyla okudu.

Türk Öğrencilerin Robotu ABD Yolcusu

10 Mart 2017

Türk Öğrencilerin robotu ABD Yolcusu ABDendoskopinin Arizona Eyaletiendoskopinde bulunan FIRST Vakfıendoskopinın düzenlediği robot yarışmasında Türkiyeendoskopiyi Avrupa Koleji robot takımı temsil edecek . Genç mucitler, 6 haftalık bir çalışma sonunda geliştirdikleri, otonom görevler yapabilen ve uzaktan kumanda edilen robotlarıyla 8-11 Mart tarihleri arasında yapılacak yarışmadan derece bekliyor . Öğrenciler geçen kasım ayında İstanbulendoskopida yapılan yarışmada 3 bin dolarlık Grant ödülünü kazanmıştı .

9.ve 11.sınıf öğrencilerimiz Antalyaendoskopida MUNTR Sunumundalar

08 Mart 2017

Avrupa Koleji Anadolu Lisesi 9.ve 11.sınıf öğrencilerimiz öğretmenimiz Gülistan Hırça rehberliğinde Antalyaendoskopida MUNTR sunumundalar. Başarılar diliyoruz.

Çekmeköy Lisesi Robotik Kulübümüz Amerika Yolunda

07 Mart 2017

ROBOTİK KULÜBÜMÜZ AMERİKA YOLUNDA... Lise Robotik Kulübümüz otonom sistemleriyle ilgili olarak hazırladıkları robotlarıyla birlikte Arizonadaki yarışmaya katılmak üzere bugün yola çıktılar. Öğrencilerimize başarılar dileriz.

Duru Yanar - Ritmik Cimnastik Performansı

06 Mart 2017

Avrupa Koleji Ortaokul öğrencilerimizden Duru Yanar Okul sporları il müsabakalarında Ritmik Cimnastik branşındaki performansı ile 08-09 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Milli Eğitim Bakanlığı Okullar Arası Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Aile içi İletişim ve Anne - Baba Tutumları Seminerlerimiz Tamamlandı

01 Mart 2017

Okulumuz Rehberlik Servisi tarafından ilki 17 Ocak 2017 , ikincisi 20 Şubat 2017 tarihinde “ Aile İçi İletişim ve Anne Baba Tutumları” konulu seminerlerimiz Uzm.Psikolog Garo Topuzoğlu tarafından gerçekleştirilmiştir. Anaokulu,ilkokul,ortaokul ve lise velilerimize gösterdikleri ilgi ve katılımdan dolayı teşekkür ederiz.

Galata Mevlevihane’si Gezimiz

28 Şubat 2017

Özel Avrupa Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencileriyle “Klâsik Türk Edebiyatı” kapsamında “Galata Mevlevihane’si” gezisini gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz gezide Mevlevilik öğretisinin yanında, mezarları külliye içinde bulunan Şeyh Galip ve İbrahim Müteferrika hakkında da bilgi sahibi oldular.

Yazarlarla Buluşmaya Devam Ediyoruz

21 Şubat 2017

5. sınıf öğrencilerimiz okudukları “Sarı Maymun” isimli kitabın yazarı Miyase Sertbarut ile biraraya geldiler. Söyleşide öğrencilerimiz kitapla ilgili merak ettiklerini yazarla paylaşma fırsatını yakaladılar.

Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım Gezisi

21 Şubat 2017

Özel Avrupa Koleji Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisi öğrencilerin üniversite hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek, motivasyonlarını arttırmayı sağlamak için düzenlediği "Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım Gezisi" 11.sınıf öğrencileriyle 20 Şubat 2017 günü gerçekleştirilmiştir.

BÜYÜLÜ METİN YOLCULUKLARI

16 Şubat 2017

Kalem ve kâğıdın buluşması hiç bu kadar keyifli olmamıştı! Lise öğrencilerimiz yaratıcı yazma atölyesinde buluşuyor. "Büyülü Metin Yolculukları" isimli atölyemizde endoskopiimgeendoskopi yaratmak, "imge" okumaları yapmak ve yaratıcı metinler oluşturmak temel amacımızdır. Ürünlerimizi ise pek yakında çıkacak olan fanzinimizde paylaşacağız. Edebiyatın, resmin, fotoğrafın, heykelin, tiyatronun, sinemanın büyüsüne siz de kapılmak ister misiniz?

Robotik Kulübü Amerika yolunda çalışmalarına devam ediyor!

14 Şubat 2017

6-13 Mart 2017 tarihinde Arizonaendoskopida yapılacak olan FIRST Robotics Competitionendoskopida okulumuzu ve ülkemizi temsil edecek olan öğrencilerimiz çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. İş güvenliğinin önemini bilen öğrencilerimiz değerli velimiz Cemil Erkalendoskopidan İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi alarak bu konudaki bilgilerini arttırdılar. Velimize desteklerinden dolayı teşekkür eder, kulübümüzün başarılarının devamını dileriz.

Kağıttan Uçak Yarışmasına Başarımız

08 Şubat 2017

Özel Avrupa Anadolu Lisesi öğrencilerimizin katıldığı "Kağıttan Uçak Yarışması"nda dereceye girerek 8 kişilik özel eğitim uçaklarıyla uçma hakkı kazanan öğrencilerimiz :Mertcan Vatansever ,Rızacan Koşar, Berk Memiş,Yiğit Alp Yılmaz ve Efe Ülgen Yılmazendoskopiı tebrik ederiz. Öğrencilerimiz Ankaraendoskopida gerçekleştirilecek olan uçuşlara katılmaya hak kazanmışlardır.

Avrupa Koleji Öğretmenleri Yıldız Teknik Üniversitesi’nde

08 Şubat 2017

Hiç bir okul yoktur ki kalitesi öğretmeninin üzerinde olsun” cümlesi ile yola çıkan ve YTU öğretim üyelerinden oluşan Tasarımcı Öğretmen ekibinin gerçekleştirdiği “6 Adımda Profesyonel Gelişim Eğitimi”ne Avrupa Koleji Kazlıçeşme Kampüsü’nden 3 öğretmenimiz kabul edilme başarısı gösterdi. Altı modülden oluşan 2 günlük eğitim, 24 Kasım ve 1 Ocak tarihleri arasında Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerden gelen ders tasarımları arasından en iyi 30 tasarımı gönderen öğretmenlere verildi. 1-2 Şubat tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesinde gerçekleşen bu eğitime Avrupa Koleji Okulları Kazlıçeşme Kampüsü İlkokul Eğitim Koord. ve Sınıf Öğretmeni Sn. Merve Boğazlı, Avrupa Kent Koleji Anaokulu Öğretmeni Sn. Neslihan Hassoy ve Avrupa Kent Koleji İspanyolca öğretmeni Sn. Betül Pehlivan gönderdikleri ders tasarımları başarılı bulunarak katılmaya hak kazandılar.

1. TEOG Sınavı Başarımız

16 Ocak 2017

1. TEOG Sınavı Sonuçlarına Göre Avrupa Koleji Okullarıendoskopinın Başarısı.

Mine Soysal ile söyleşi

13 Ocak 2017

5. sınıf öğrencilerimiz, aralık ayında okudukları “Eyvah! Kitap”ın yazarı Mine Soysal ile "okur olmak, farklı türde kitap sevmek" üzerine sohbet edip, kitaplarını imzalatma fırsatı yakaladılar.

Yazar İshak REYNA’yla söyleşimiz

05 Ocak 2017

Özel Avrupa Anadolu Lisesi 9,10 ve 11. sınıf öğrencileri, Prof. Dr. Nilüfer Tapan Konferans Salonu’nda, okudukları “GECE UÇUŞLARI” seçkisi kapsamında Yazar İshak REYNA’yla bir söyleşide buluştular

Öğrencilerimizin Huzurevi Ziyareti

03 Ocak 2017

Türkçe Bölümü öğretmenleri ve 8.sınıf öğrencilerimizle 23 Aralık Cuma günü "sosyal sorumluluk" başlığı altında Balıklı Rum Huzureviendoskopine ziyarete gittik.

Avrupa Kolejiendoskopinde Veli Seminerleri Devam Ediyor

21 Aralık 2016

Self Psikoloji Akademi uzmanları,Uzm. Psikolojik Danışman Aykut Bora ve Psikolog Çağlar Karaman tarafından gerçekleştirilen ‘Mutlu Ebeveyn Mutlu Çocuk’ konulu seminerimizde "ebeveyn tutumları, sınırlar, çocukta psikososyal gelişim dönemleri ve anne-baba ilişkileri " temaları ele alındı.

Lise Mun Öğrencilerimiz Birleşmiş Milletler Konferansında

20 Aralık 2016

Avrupa Koleji Lisesi MUN (Model United Nations) öğrencileri İngilizce Lise Bölüm başkanı Heval Bayhan ve İngilizce Öğretmenleri Burcu Piri ile Türkiyeendoskopide her yıl Birleşmiş Milletler Derneği tarafından düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansına 31 delege ile katılmış ve sertifikalarını başarı ile almışlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Eko Okullar Programı Kapsamında endoskopiYeşil Bayrakendoskopi Kazandık

20 Aralık 2016

2015-2016 Eğitim - Öğretim yılında Fen Bilimleri Bölümü koordinatörlüğünde iki yıldır yürütülmekte olan uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan çevreye duyarlı okulu simgeleyen “Eko Okullar ( Eco Schools) ” programı kapsamında okulumuz, Fen Bilimleri öğretmenleri Ecem Çuhacı ve Şengül Gezer önderliğinde “Su” konulu çeşitli görevleri tamamlayarak Özel Avrupa Ortaokulu adına bir kez daha "Yeşil Bayrak" kazanmışlardır.

Sağlıklı Çocuk - Ebeveyn İlişki Seminerimiz

09 Aralık 2016

Uzman Psikolog Elif Saygın ve uzman klinik psikolog Merve Soysal Başa tarafından Sağlıklı çocuk - ebeveyn ilişkisi nasıl olmalıdır? Çocukların öfkelerine neden olabilecek durumlar nelerdir? konuları hakkında velilerimiz ile eğitici ve keyifli bir seminer geçirdik. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

endoskopiTemel Cinsel Eğitimendoskopi Konulu Çalışmamız

09 Aralık 2016

Avrupa Koleji Kazlıçeşme Kampüsü rehber öğretmenleri 2-4 Aralık 2016 tarihleri arasında Cinsel Terapi Eğitim Merkezi başkanı uzman psikolog Gökhan Göksu tarafından verilen “Temel Cinsel Eğitim” konulu çalışmaya katılmışlardır. Bu çalışmada 3-18 yaş aralığında cinsel eğitimin nasıl olması gerektiği üzerine planlanan bir içerik işlenmiş ve, bu süreçte aileye ve öğretmenlere düşen görevler hakkında bilgiler verilmiştir .

Sevimli Dostumuz MAX Okulumuzda ..

08 Aralık 2016

Yetenek Sizsiniz Yarışması şampiyonu Ali Yeşilırmak Lise ve 8. sınıf ögrencilerimizle hayvan sevgisi ve köpek eğitimi konusunda söyleşi yaptı. Söyleşi sırasında yaptığı gösteri ile Max öğrencilerimize keyifli anlar yaşattı.

Özyeğin Üniversitesi ile seminerimiz

28 Kasım 2016

Avrupa Koleji Çekmeköy kampüsü lise kademesi öğrencileri Özyeğin Üniversitesinden gelen Akademisyenler tarafından verilen YGS-LYS Sınav sistemi seminerine katıldılar.Öğrencilerimiz sınav sisteminin işleyişini öğrenerek merak ettikleri soruları uzmanlarımıza sordular.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Bilimler Bölümü Ziyaretimiz

28 Kasım 2016

Özel Avrupa Anadolu Lisesi öğrencileri olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cerrahi bölümü-organ nakli ve tıbbi bilimler bölümünü ziyaret ettik. Gezimiz sırasında İnsan Lökosit Antijenleri (HLA) hücreleri çalışma laboratuvarında fleurasan mikroskobunda görüntüsü incelendi. Otoimmün hastalıklar, organ naklinde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar anlatıldı. Elektronik pipet kullanımı, DNA izolasyonu( eski-yeni yöntemlerin karşılaştırılması) çalışmalarına katıldık. Tıbbi bilimler bölümünde Türkiye’de ilk kurulan Alzheimer araştırma laboratuvarını ziyaret ettik ve hocalarımızın sunumuyla hem keyifli hem de öğretici bir gün geçirdik.

Virtual Reality-Sanal Gerçeklik uygulması

25 Kasım 2016

26 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilen ETPendoskopide Avrupa Kent Koleji Ingilizce öğretmeni Erdem Yurdaer "Virtual Reality-Sanal Gerçeklik" uygulamasının başta yabancı dil dersleri olmak üzere tüm derslere nasıl entegre edilebileceğini örneklerle anlattı.

ÖZLEDİK SENİ ATAM ...

24 Kasım 2016

10 Kasım Anma Programız için hazırlanan, sözü, bestesi ve yorumu müzik öğretmenimiz Aysun Keskinendoskopie ait eser TRT Müzik Programında yayınlandı. Müzik Öğretenimizi ve eşlik eden öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

ATAMIZI saygı, sevgi ve büyük bir özlemle andık .

14 Kasım 2016

ATAMIZI saygı, sevgi ve büyük bir özlemle andık .

10 Kasım Anma Törenimiz

11 Kasım 2016

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürkü ebediyete intikalinin 78. yılında saygı ve özlemle andık.

İstek Vakfı Bilge Kaan Okulları Fen Projeleri Yarışması

31 Ekim 2016

6.Sınıf öğrencilerimizden Emine Karabulut ve Nida Kavlak İstek Vakfı Bilge Kaan Okulları Fen Projeleri Yarışması’na katılarak okulumuzu yarışmada temsil etmiş olup, Istanbul genelinde, derece girerek 3. olmuştur. Katılımlarından dolayı öğrencilerimize teşekkür ederiz, başarılarının devamını dileriz.

Engelsiz Matematik Projesi

31 Ekim 2016

Avrupa Koleji Kazlıçeşme Kampüsü 6.sınıf öğrencilerimizden Bernis Dila Ergül ve Ecehan Kekum, öğretmenleri Gülşah Ekinci danışmanlığında görme engelli öğrenciler için matematik öğretiminde kullanılabilecek bir materyal geliştirmişlerdir. Bu materyal tamamen öğrencilerimizin hayal gücü ve fikirleriyle ortaya çıkmıştır. Ürettikleri materyalle doğal sayılar ünitesinde soyut kalan kavramları somutlaştırmayı hedefleyen öğrencilerimiz, Altı Nokta Görme Engelliler Okulunu ziyaret ederek oradaki görme engelli çocuklarla bu materyalle ilgili konuşabilme fırsatı bulmuşlardır. Bu materyal sayesinde sayı oluşturma ve okuma konusunda oldukça hızlı yol alabileceklerini öğretmenler ve öğrenciler ifade etmişlerdir. “Engelsiz Matematik “ isimli projeleriyle İELEV Okullarında düzenlenen 3. Cahit Arf Matematik Proje Yarışması’ nda ilk 10 proje arasına girerek finalde yarışmaya hak kazanmışlar, final turunda ise başarılı sunumlarıyla dereceye girerek 2.olmuşlardır. Öğrencilerimizi duyarlı davranışlarından ve gösterdikleri başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Sabancı Üniversitesi Ziyaretimiz

31 Ekim 2016

Öğrencilerimizin dünyaya,ülkemize,topluma ve kendisine yeniden ve bilinçli bakışını sağlamak için Sabancı Üniversitesini ziyaret ettik.

Çanakkale Destanı Sergisi

30 Ekim 2016

Dünya Eğitim Gönüllüleri Birliği öğrencilerimizi Çanakkale Zaferiyle ilgili bilgilendirmek amacıyla okulumuza, "Çanakkale Destanı Sergisi" kurdu. Sergiyi gezmeden önce öğrencilerimiz Çanakkale Zaferi ile ilgili konferansı büyük bir heyecan ve dikkatle dinlediler. Çanakkale Zaferinden kalan gerçek objeler, döneme ait fotoğraflar ve maketlerle o heyecana ortak oldular.

Çanakkale Destanı Ortaokul Sergisi

30 Ekim 2016

Dünya Eğitim Gönüllüleri Birliği öğrencilerimizi Çanakkale Zaferiyle ilgili bilgilendirmek amacıyla okulumuza, "Çanakkale Destanı Sergisi" kurdu. Sergiyi gezmeden önce öğrencilerimiz Çanakkale Zaferi ile ilgili konferansı büyük bir heyecan ve dikkatle dinlediler. Çanakkale Zaferinden kalan gerçek objeler, döneme ait fotoğraflar ve maketlerle o heyecana ortak oldular.

Birgül Karakaya, Avrupa Kolejinden mezun oldu.

29 Ekim 2016

Öğretmen olarak okuluna geri döndü. Şimdi Avrupa Koleji öğrencilerinin eğitimine katkı sağlıyor.

Almanca Sertifika Töreni

29 Ekim 2016

Avrupa Koleji öğrencilerinin Almanca sertifika sınavındaki büyük başarısı ! Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimiz Goethe Enstitüsü tarafından yürütülen Almanca sertifika sınavlarında %100 başarıyı yakaladılar. Uluslararası geçerliliği olan FIT1, FIT2 ve B1J sınavlarına giren öğrencilerimiz bugün törenle sertifikalarını aldılar. Öğretmen ve ogrencilerimizi basarilarindan dolayi kutluyoruz.

Avrupa Koleji Çekmeköy Kampüsü Almanca Bölümü Öğretmenleri III.MintiDate te

28 Ekim 2016

Avrupa Koleji Çekmeköy Kampüsü Almanca Bölüm Başkanı Deniz Cirit ve Almanca Öğretmeni Burcu Günel , 19.05.-22.05.2016 tarihleri arasında Gümüldür-İzmir’de gerçekleşen, tüm Türkiye’nin özel okullarında görev alan 137 Almanca Öğretmeninin yer aldığı, hem eğitici hem de eğlenceli seminer ve aktivitelerle dolu olan, merkezi Berlin ve Türkiye’deki temsilcisi İzmir’de olan ‘DAS Akademie’ (Deutsche Akademie für Sprachen-Almanca Dil Akademisi) tarafından düzenlenen III. MintiDate’e katıldılar.

Venezuela Konsolosu Sayın Tatiana Lucía Zapata, düzenlemiş olduğumuz İspanyolca festivalimize katıldı.

28 Ekim 2016

Venezuela Konsolosu Sayın Tatiana Lucía Zapata, düzenlemiş olduğumuz İspanyolca festivalimize katıldı. Gösteriden önce yaptığı konuşmada Türkiye ve Venezuelanın ortak yürüttüğü projelerden, kültürel benzerliklerden ve İspanyolca diilinin öğrenimini yaygınlaştırmaya yönelik desteklerinden bahsetti.

Kazlıçeşme Kampüsünde Zülfü Livaneliyi Ağırladık .

28 Ekim 2016

Avrupa Okulları Kazlıçeşme Kampüsü Prof. Dr. Nilüfer Tapan Konferans Salonu’nda, bu yıl 4 ve 6. sınıflarla okuduğumuz “Son Adanın Çocukları”, 10. sınıflarla okuduğumuz “Kardeşimin Hikayesi” ve 11. sınıflarla okuduğumuz “Leyla’nın Evi” kitapları kapsamında, Müzisyen Yazar Zülfü LİVANELİ’yi ağırladık.